Арсенал надминава Порто с дузпи и достига четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път от 14 години
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-12 | 01:30:42

Ако феновете на Арсенал бяха забравили колко напрегнати и изтощителни могат да бъдат елиминационните фази на Шампионската лига, спомените им със сигурност ще бъдат освежени след вълнуващата победа с 4-2 дузпи над Порто на осминафиналите.

Изминаха седем години, откакто "артилеристите" за последно играха на този етап от най-голямата надпревара в европейския футбол и 14 години, откакто за последен път стигнаха до четвъртфиналите.

Порто пристигна на Емирейтс, защитавайки преднина от 1-0 от първия мач, но Леандро Тросар изравни Арсенал през първото полувреме с перфектен завършек, след като бе открит от умния обратен пас на Мартин Одегаард.

Въпреки постоянния натиск на Арсенал и шансовете и за двете страни, нито един отбор не успя да намери гола, който би спечелил равенството.

В крайна сметка играчите на Арсенал издържаха нервите си да вкарат и четирите си дузпи, тъй като бразилците Уендел и Галено видяха ударите им от точката, спасени от изключителния Давид Рая.